برخی از موارد آسیب رسان به فرش دستباف

برخی از موارد آسیب رسان به فرش دستباف

1397/10/06

ترمیم حاشیه فرش:
اگر حاشیه فرش شما صدمه دیده است بسیار مهم است که برای رفع این مشکل در اسرع وقت به یک رفوکار مجرب و ماهر رجوع کنید، زیرا هرچه زودتر بازسازی شود ضرر و زیان کمتری وارد میکند همچنین هزینه ی نسبتا کمتری پردخت میکنید. در صورتی که آسیب گسترش یابد پرزهای فرش شل شده و ممکن است از یکدیگر باز شود که باعث میشود به طور دایم به همان منطقه خدشه وارد میشود، بنابراین حاشیه پایه و اساس فرش است به همین دلیل بیشتر در معرض آسیب دیدگی قرار میگیرد.

بیشتر بخوانیدعواملی که از عمر فرش میکاهند

عواملی که از عمر فرش میکاهند

1397/09/18

بیدخوردگی

بیدخوردگی معمولا برای فرش هایی اتفاق می افتد که در فضاهای بسته و بدون جریان هوا و بدون تردد هستندد. به همین دلیل معمولا فرش های در حال استفاده در خانه ها دچار این مشکل نمی شوند، اما فرش ها و قالی هایی که در انباری ها نگهداری می شوند بسیار مستعد دچار شدن به این مشکل هستند.

بیشتر بخوانیدنکاتی در مورد شستشوی فرش و ضرورت آن

نکاتی در مورد شستشوی فرش و ضرورت آن

1397/09/10

شستشوی فرش یکی از کارهای ضروری و بسیار مهم برای محافظت از رنگ قالی و فرش است. علاوه بر جارو زدن گاه‌به‌گاه فرش، بهتر است که فرش خود را به‌طور مرتب بشویید، چون این کار مزایای فراوانی دارد که قالیشویی سپاس در این مقاله توضیحاتی در مورد آن‌ها فراهم کرده است. با شستشوی فرش آلودگی‌های چسبناک و روغنی را که جاروبرقی نمی‌تواند از داخل بافت فرش خارج کند، تمیز می‌کنید و فرش تمیز شده در طول زمان همچنان زیبا به نظر می‌رسد و عمر آن نیز افزایش پیدا می‌کند.

بیشتر بخوانیدپیشینه ی قالی

پیشینه ی قالی

1397/09/05

به دست بافتهٔ پُرزدار و گره‌دار قالی گویند. همهٔ پژوهشگران بدون چون و چرا بر این نکته اعتراف دارند که قالی و قالی‌بافی از آسیا شروع شده‌است. پژوهشگران بر این عقیده‌اند که ترکستان، ایران و قفقاز می‌باید مهد اولیهٔ این هنر بوده باشند. از عباراتی که در انجیل و ادبیات کلاسیک آمده به این نتیجه رسیده‌اند که

بیشتر بخوانیدنگهداری از فرش ابریشم

نگهداری از فرش ابریشم

1397/09/03

فرش ابریشم در بین فرشهای دستباف از گرنبهاترین فرشها میباشد که نگهداری آن نسبت به انواع دیگر سخت تر بوده و نیازمند دانستن اطلاعاتی در این راستا میباشد.
یک فرش ابریشم قابلیت آن را دارد که قرنها باقی بماند و کیفیت و جلوه و شکوه اولیه خودرا حفظ کند. در حالیکه به شیوه درست از آن حفاظت شود. بهمین دلیل موارد مهمی رادر نظر گرفته ایم که رعایت این اصول تاثیر بسیاری در مدت عمر فرش شما خواهد داشت.
از جمله این موارد: رطوبت، حشرات موذی، آویزان کردن، انبارکردن، آسیب و چرخش

بیشتر بخوانیدروش تمیز کردن فرش با مواد طبیعی

روش تمیز کردن فرش با مواد طبیعی

1397/08/25

با استفاده از مواد پیشنهادی زیر دیگر نگران تمیز کردن لکه‌ها یا مواد ریخته شده روی فرش نباشید.

1- کمتر چیزیست که نتوان با جوش‌شیرین و سرکه تمیز کرد.

خوشبختانه لکه‌های فرش هم از این امر مستثنی نیستند. برای تمیز کردن فرش فقط کافیست پودر جوش‌شیرین را روی لکه فرش بریزید و سرکه سفید را اضافه کنید. بعد از تمام شدن کف حاصل، یک دستمال را که قدرت جذب بالایی دارد، روی فرش بکشید تا سرکه را جذب کند، بگذارید این قسمت خشک شود. با جاروبرقی باقی‌مانده جوش‌شیرین ر

بیشتر بخوانید